گالری تصاویر
پیوندهای مهم
درج مهر خروج مشمولین

با عنایت به ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح از تاریخ 06/01/ 1392 کلیه مشمولین غایب مقیم خارج از کشور که حداقل سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشند می توانند حداکثر دو بار در سال (مجموعا به مدت سه ماه) به کشور تردد نمایند.

کسانی که معافیت عفو رهبری به آنان تعلق گرفته، مشمول دریافت تسهیلات مهر خروج مشمولین نبوده و می‌بایست نسبت به تعیین تکلیف وضعیت نظام وظیفه در قالب تسهیلات عفو رهبری اقدام نمایند.

کسانی که از مهر خروج دانشجوئی استفاده می نمایند با عنایت به داشتن معافیت تحصیلی نبایستی از مهر خروج مشمولین غایب استفاده نمایند.

آندسته از مشمولانی که جهت ادامه تحصیل با مجوز سازمان نظام وظیفه عمومی از کشور خارج شده اند ، جهت دریافت مهر خروج ویژه مشمولان غایب، مدت سه سال اقامت آنان در خارج از کشور پس از پایان تحصیلات و ورود به غیبت، قابل محاسبه می باشد.

مدارک مورد نياز :

1- تکميل يک برگ فرم اجازه خروج مشمولين

2- اصل گذرنامه ايراني

3- یک قطعه عکس

4-  اگر قبل از این مهرخروج مشمولین دریافت کرده اید: مانی اوردر (Money Order) در وجه سفارت جمهوری اسلامی ایران در کانبرا به مبلغ 29 دلار استرالیا

5- اگر برای بار اول اقدام به دریافت مهر خروج مشمولین می کنید : مانی اوردر (Money Order) در وجه سفارت جمهوری اسلامی ایران در کانبرا به مبلغ 58 دلار استرالیا

6- یک عدد پاکت پستی معتبر ترجیحاً (PLATINUM EXPERESS) با ذکر آدرس دقيق جهت برگشت اصل گذرنامه

آدرس پستی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کانبرا:

EMBASSY OF THE ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN

       P.O. Box 705, Mawson ACT 2607

جهت دریافت پیامک در زمان دریافت مدارک توسط سفارت و در زمان خروج مدارک از سفارت، لطفاً روی پاکت شماره تلفن همراه خود را نوشته و عنوان (مهر خروج مشمولین) را بنویسید.

 توجه :

-  این مهر به کسانی تعلق می گیرد که حداقل سه سال در خارج از کشور زندگی کرده و از هیچ گونه معافیت تحصیلی برخوردار نبوده و در گذر نامه آنان محل اقامت، خارج ازکشور (بطور مثال استرالیا) درج گردیده است. در صورتیکه در گذرنامه، کشور محل اقامت ایران درج شده باشد ابتدا نسبت به تعویض گذرنامه و تغییر محل اقامت اقدام و همزمان با ارانه مدارک فوق درخواست مهر خروج مشمولین دهند.

-  به منظور جلوگيري از بروز مشکلات اداري و اتلاف وقت، قبل از مسافرت به کشور نسبت به اخذ اجازه خروج ويژه مشمولين اقدام نمايید.

-  طبق قانون جدید نظام وظیفه هر مرد ايراني از اول ماهی که طی آن به 18 سال تمام می رسد، مشمول خدمت وظيفه عمومي مي باشد (سال مشموليت = سال تولد + 18)  به طور مثال متولدين 30/06/ 1377 صرفاً تا پايان مرداد ماه 1395 مجاز به خروج از کشور بوده و لازم است براي اخذ مجوز مذکور در شهریور ماه 1395 اقدام نمايند.

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران