گالری تصاویر
پیوندهای مهم
تمدید مصوبه تردد مشمولین مقیم خارج از کشور

اطلاعیه

 

تمدید مصوبه تردد مشمولین مقیم خارج از کشور

 

با پیگیری اداره کل ایرانیان خارج از کشور و با هماهنگی انجام شده با ستاد کل نیروهای مسلح، مصوبه تردد مشمولین مقیم خارج از کشور عینا با رعایت مقررات مندرج در بخشنامه  شماره 2319851/711 مورخ 30/5/92 تا اطلاع ثانونی تمدید می گردد.

 

اجازه خروج ویژه مشمولین

با استناد به مصوبه شماره 2212/1/12/966 مورخ 16/1/1396 ستاد کل نیروهای مسلح، دارنده گذرنامه  مجاز است تا اطلاع ثانونی هر سال دوبار به کشور وارد و از مرزهای  مجاز خارج شود، مشروط بر اینکه مجموع  مدت توقف وی بیش از سه ماه نباشد.

 

اجازه خروج ویژه مشمولین برای سومین بار

به استناد مصوبه شماره 2212/1/12/966 مورخ 16/1/1396 ستاد کل نیروهای مسلح  و تایید کمیسیون مربوطه، دارنده گذرنامه مجاز است در سالجاری برای سومین بار به کشور وارد و از مرزهای مجاز خارج شود مشروط به اینکه مدت توقف بیش از سه ماه نباشد.

یادآوری می نماید آن دسته از دانشجویانی که از خروج دانشجویی استفاده می کنند پس از اتمام تحصیلات صرفا پس از ضبط وثیقه و لغو معافیت توسط سازمان وظیفه عمومی و با اعلام کتبی اداره امور ایرانیان (711 ) می توانند با مهر خروج ویژه مشمولین غائب به کشور تردد نمایند. اینگونه دانشجویان بایستی از طریق یکی از بستگان ابتدا به وزارتین علوم و بهداشت و سپس جهت اقدام بعدی به اداره امور ایرانیان وزارت امورخارجه مراجعه نمایند.

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران