گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اجازه خروج ویژه دانشجویان

اجازه خروج ویژه دانشجویان


مهر اجازه خروج بطور رايگان در گذرنامه دانشجويان واجد شرايط درج مي گردد.

ملاحظه:

در راستای ارائه تسهیلات بهینه به دانشجویان ایرانی مقیم خارج از کشور که دارای مجوزاستفاده از تسهیلات غیر ارزی می باشند و به منظور تسهیل ورود و خروج آنان، کاهش مکاتبات و مراجعه دانشجویان به نمایندگی ها از تاریخ 1394/1/1، مهر خروجی دانشجویی سالیانه (بر مبنای سال تحصیلی) شامل سه بار ورود و مجموعا حداکثر چهار ماه اقامت در داخل کشور تغییر می یابد.

مبنای درج مهر خروج دانشجویی هر سال تحصیلی می باشد، به عنوان مثال دانشجویانی که با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و داشتن مجوز تسهیلات غیر ارزی در ترم های تابستانه یا زمستانه ثبت نام نموده باشند، از اول مهرماه ماه (23 سپتامبر) همان سال لغایت 31 شهریور (22 سپتامبر) سال بعد خواهد بود. (مثلا مجوز خروج دانشجویانی که در مهرماه سال تحصیلی جاری 1393-1394 ثبت نام داشگاهی نموده با ارائه گواهی تحصیلی، مراجعه و یا مکاتبه به نمایندگی از تاریخ 01/07/1393 لغایت 31/06/1394 خواهد بود و در صورت مراجعه دانشجو در ماههای بعد، از تاریخ درخواست تا 31 شهریور همان سال تحصیلی خواهد بود.

چنانچه دانشجویان به هر دلیل بیش از حد در کشور اقامت نمایند، باید با مراجعه به وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری یا بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به دریافت معرفی نامه اقدام تا اداره گذرنامه ناجا نسبت به درج مهر خروج دانشجویی در گذرنامه آنان اقدام نماید و از ارجاع دانشجویان به وزارت امورخارجه برای دریافت خروجی خودداری نمایند.

برابر مقررات ارزشیابی مدارک تحصیلی دانش آموختگان خارج از کشور، دانشجویان نحوه بهره برداری از مجوز خروج دانشجویی خود را بگونه ای تنظیم نمایند که مدت اقامت آنان در خارج از کشور کمتر ار 3/4 (سه چهارم) زمان تعیین شده برای مقطع تحصیلی مربوطه نباشد.


مدارك لازم:

  1. تکميل یک برگ فرم اجازه خروج دانشجوئی.

  2. اصل گذرنامه ایرانی.

  3. گواهي اشتغال به تحصيل از زمان درخواست تا پایان سال تحصیلی همان سال.

  4. دو قطعه عکس جديد سایز گذرنامه، رنگی، غيرفوری، غيربرقی، بدون کلاه و عينک و با زمينه سفيد که مشخصات صاحبش در پشت آن نوشته شده باشد. عکس بانوان باید با حجاب اسلامی باشد.

  5. اصل گذرنامه همسر و فرزندان در صورتیکه گذرنامه رایگان دانشجویی برای ایشان صادر شده باشد. (لازم به ذکراست برای گذرنامه همسر و فرزندان جهت مهر خروج دانشجویی نیز مدارک فوق به صورت جداگانه باید تکمیل شود)

* لطفأ بمنظور کمک در تسریع انجام کار، نوع درخواست خود را بر روی پاکت محتوی مدارک بنویسید.

* مدارك ناقص جهت رفع نقص عيناً عودت داده مي شود.

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران